Drodzy Państwo,
Zostaliście użytkownikami naturalnych i trwałych podłóg drewnianych, które zachowają swój urok przez wiele, wiele lat, jeśli będą prawidłowo użytkowane i pielęgnowane. Deski zostały wykonywane z naturalnego drewna dębowego, jesionowego,…, a wypracowana technologia wykonania desek podłogowych zapewnia najwyższe standardy dotyczące jakości. Podłogi wyprodukowane zostały wg polskiej normy PN-EN 13226. Nasze deski podłogowe opuszczając magazyn posiadają wilgotność 9% +/- 2%.
Warunki klimatyczne w pomieszczeniu:
Należy pamiętać, że jest to produkt w 100% naturalny, wykonany z litego drewna, dlatego w miarę możliwości musimy zagwarantować mu optymalne warunki dotyczące temperatury i wilgotności w pomieszczeniach, gdzie będzie przechowywany oraz układany:
temperatura powietrza: 18-23oC
wilgotność powietrza: 45-65%
Są to parametry, które są też najbardziej wskazane dla człowieka. Najtrudniejszym okresem, w którym wilgotność powietrza znacznie spada jest sezon zimowy i wówczas należy nawilżać pomieszczenia, najlepiej za pomocą nawilżaczy, pojemników na wodę na kaloryferach oraz dbać o utrzymanie właściwej temperatury.
INSTRUKCJE DOTYCZĄCE MONTAŻU
Należy pamiętać o dylatacjach przy ścianach, przy większych powierzchniach i innych na stałe zamontowanych elementach.
Powierzchnia naszych desek pokryta jest systemem kombinacji oleju i wosku na bazie naturalnych i roślinnych surowców, charakteryzująca się dużą odpornością na ścieranie, zabrudzenia, posiadającą także właściwości hydrofobowe . Olejowoski zabezpieczają drewno w naturalny sposób – olej wnika głęboko w drewno zabezpieczając je od wewnątrz, a jednocześnie utrzymuje jego elastyczność, a woski chronią powierzchnię zewnętrzną, zapewniając dużą wytrzymałość i łatwość użytkowania. Podłoga po ułożeniu w celu uzyskania trwalszej powłoki powinna być poddana pierwszej pielęgnacji
Zalecenia:
Zabezpieczamy meble systemem podkładek filcowych.
Pod krzesła z kółkami kładziemy maty ochronne.
Wprowadzamy system zbierania brudu (wycieraczki przed wejściem i po wejściu do obiektu, domu).
Zawsze na bieżąco usuwamy piasek z powierzchni (odkurzacz, ściereczka, wilgotny mop).
Do mycia i bieżącej czy okresowej pielęgnacji używamy środków zalecanych przez producenta. Podłogę myjemy wilgotnym mopem (nadmiar wilgoci ścieramy suchą szmatką).W czasie prac remontowych zabezpieczamy podłogę przed zniszczeniem (np. tekturą falistą-nie folią)
Reklamacji nie podlegają: uszkodzenia mechaniczne, naturalne zużycie podłogi, zróżnicowana kolorystyka, przebarwienia wywołane działaniem światła, zadrapania spowodowane przez zwierzęta, uszkodzenia wywołane przez wilgoć czy też niewłaściwy montaż, a także uszkodzenia wywołane czyszczeniem i konserwacją w sposób niezgodny z instrukcją.
Warunki użytkowania i instrukcja czyszczenia i pielęgnacji
Drewniane podłogi olejowane i woskowane dają naturalnie piękne efekty kolorystyczne, jednak aby zachować ten stan niezbędna jest ich pielęgnacja. Stosowanie odpowiednich środków polecanych przez producenta jest bardzo ważne, ponieważ daje gwarancje sukcesu i braku problemów, które mogą powstać w wyniku używania tanich zamienników. Wszystkie opisane poniżej środki są dostępne do zakupu u nas lub w salonach.
Pielęgnacja całościowa
Pierwsza pielęgnacja podłóg drewnianych zalecana jest po około 2 tygodniach od jej montażu. W tym wypadku stosujemy produkt przeznaczony specjalnie dla naszych podłóg. Jest to Saicos WaxCare. Stosuje się go na całości, a rozprowadza dokładnie szmatką lub maszynowo padem. Następnie należy wypolerować drewno suchą szmatką. Cały proces pielęgnacyjny jest intuicyjny i prosty. Ważne jest, żeby pokryć równomiernie całą powierzchnię, a następnie odczekać przed wejściem na deski około 2 godzin. Taką pielęgnacje stosujemy w zależność od potrzeb oraz bieżącego wyglądu drewna. Środek WaxCare świetnie uzupełnia braki w wierzchniej warstwie wosku.
Codzienna pielęgnacja podłogi drewnianej
Codzienne dbanie o drewniane podłogi olejo-woskowane jest bardzo proste, jednak jest kilka zasad, których należy przestrzegać, aby cieszyć się nimi przez długie lata.
Desek drewnianych nie należy myć żadnymi ostrymi środkami, przeznaczonymi do podłóg lakierowanych czy innych powierzchni (kafelki, panele etc.)
Do codziennego mycia zalecamy środek Saicos WashCare. Idealnie usuwa zabrudzenia, a dodatkowo chroni drewno i konserwuje je. Jest bardzo wydajny (miesza się go z wodą). Jeśli częstotliwość mycia jest duża, nie ma potrzeby używania go za każdym razem. Najlepiej wtedy używać po prostu wody.
Podłogi nie powinno się myć wcześniej, niż 21 dni od montażu. Wosk utwardza się około 3 tygodni, a wycieranie go podczas mycia, może skutkować jego ubytkami
Nasze podłogi są naturalnymi dębowymi podłogami, które są jak każde drewno wrażliwe na wilgoć i wodę. Należy więc zachować ostrożność, aby w trakcie mycie nie zostawiać zbyt dużej ilości wody na deskach.
Nasze podłogi są wykonane z naturalnego dębu, a więc jak każde drewno są wrażliwe na wilgoć i wodę. Należy zachować ostrożność, aby w trakcie czyszczenia i pielęgnacji nie zostawiać zbyt dużej ilości wody na deskach.
Do mebli stosujemy podkładki filcowe, a pod obrotowe krzesła stosujemy podkładki w celu uniknięcia zarysowań
Należy zadbać o system zbierania brudu i błota (wycieraczki oraz maty)
Na bieżąco należy usuwać piasek z powierzchni deski.
Czyszczenie trudnych zabrudzeń
W przypadku trudnych lub nietypowych zabrudzeń należy użyć specjalnego środka do ich usunięcia, tj. Saicos MagicCleaner. Należy nałożyć środek na zabrudzone miejsce, a następnie szmatką lub padem spróbować usunąć zabrudzenie. Jeśli osiągnęliśmy sukces, ale w miejscu zabrudzenia drewno wygląda na „przetarte” należy zastosować miejscowo środek do pielęgnacji WaxCare, aby ukryć różnice. MagicCleaner można stosować również całościowo w celu odświeżenia podłogi, a następnie zabezpieczyć ją przed zabrudzeniami produktem WaxCare.
Sytuacje nietypowe
W przypadku wystąpienia zabrudzeń, mechanicznych zarysowań, odbić lub jakiekolwiek ubytków, których nie jesteście w stanie Państwo naprawić sami używając wyżej opisanych metod, należy się zwrócić o pomoc do salonu, firmy parkieciarskiej lub do nas bezpośrednio, a my jako fachowcy postaramy się znaleźć sposób na rozwiązanie Państwa problemu.
Warunki klimatyczne w pomieszczeniu:
Należy pamiętać, że jest to produkt w 100% naturalny, wykonany z litego drewna, dlatego w miarę możliwości musimy zagwarantować mu optymalne warunki dotyczące temperatury i wilgotności w pomieszczeniach, gdzie będzie przechowywany oraz układany:
temperatura powietrza: 18-23oC
wilgotność powietrza: 45-65%
Są to parametry, które są też najbardziej wskazane dla człowieka. Najtrudniejszym okresem, w którym wilgotność powietrza znacznie spada jest sezon zimowy i wówczas należy nawilżać pomieszczenia, najlepiej za pomocą nawilżaczy, pojemników na wodę na kaloryferach oraz dbać o utrzymanie właściwej temperatury.